Towarzystwo Przyjaciół Otwocka Wydarzenia Z odblaskiem bezpieczniej i… weselej

Z odblaskiem bezpieczniej i… weselejW przedsylwestrową sobotę Koło TPO Rowerowy Otwock wraz z otwocką policją zorganizowało akcję „Niech stanie się światłość”. Do parku przyszło blisko 40 osób, by razem rozświetlić miejskie ciemności. Z latarkami w dłoniach wszyscy dzielnie szukali poukrywanych tu i ówdzie odblasków.

Po wyłonieniu zwycięskich drużyn, które zebrały najwięcej odblaskowych opasek, uczestnicy zabawy udali się na teren dawnej Zieleni Miejskiej, na lekcję przygotowaną przez panie policjantki: asp. sztab. Annę Wasilewicz i mł. asp. Karolinę Pardej, które przedstawiły różnice między prawidłowo oświetlonym pieszym a tym nieprzygotowanym do nocnego wędrowania. Na koniec lekcji odbył się quiz, który rozgrzał zmarznięte głowy. Oczywiście nie obyło się bez nagród.

Zwycięzców, którymi ostatecznie okazali się wszyscy biorący udział w wydarzeniu, mogliśmy nagrodzić dzięki Otwockiemu Centrum Kultury (przekazało książki) oraz Urzędowi Miasta Otwocka i Starostwu Powiatowemu w Otwocku (dziękujemy za odblaski).

Z nadzieją, że taka nauka w las nie pójdzie, a „nasi ludzie” podzielą się i odblaskami i wiedzą o tym, jak mądrze ich używać, życzymy ciekawych, bezpiecznych wycieczek i… oby do wiosny!

Magdalena Wojtasiewicz